Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Sbírka Unipetrolu podpoří Středisko rané péče v Pardubicích
Velikost textu:  A AA
Sbírka Unipetrolu podpoří Středisko rané péče v Pardubicích

15-02-2016  

Pardubice, 15. února 2016 - V rámci pátého ročníku charitativní sbírky Splněná přání mezi sebou zaměstnanci skupiny Unipetrol vybrali na dobročinné účely částku 163 155 korun. Unipetrol sumu zdvojnásobil a celkový příspěvek tak činí 326 tisíc korun. Částka 88 168 Kč putuje do pardubického Střediska rané péče, zbylé peníze si rozdělí neziskové organizace v Mostě a Kralupech nad Vltavou.

Jsem velice rád, že se každým rokem navyšuje počet těch, kteří se do sbírky Splněná přání zapojí. Letos se rozhodlo dětem pomoci 350 zaměstnanců napříč našimi pracovišti v Záluží, Kralupech nad Vltavou, Praze nebo Pardubicích. Podařilo se tak vybrat rekordní částku,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.
 
Výtěžek sbírky Splněná přání jde na konto Střediska rané péče v Pardubicích, Dětského domova Most a Dětského domova v Kralupech nad Vltavou. Ve všech třech lokalitách má skupina Unipetrol své provozy, a pokračuje tak v podpoře regionů, ve kterých působí.
 
Středisku rané péče v Pardubicích předal příspěvek přesahující 88 tisíc korun generální ředitel společnosti Paramo Marek Gładysz. Středisko za něj nakoupí didaktické pomůcky pro rozvoj pohybových, mentálních, sociálních a komunikačních schopností malých děti do sedmi let. Hračky a pomůcky budou zapůjčovány přímo do rodin malých klientů, které mají podpořit ve zdravém vývoji. „Děkujeme všem zaměstnancům skupiny Unipetrol, že se zapojili do této sbírky, nesmírně si jejich podpory vážíme. Rodiny zdejších dětí procházejí dlouhodobým obdobím značné psychické, fyzické i finanční zátěže a díky tomuto finančnímu daru jim můžeme nabídnout pomoc a zmírnit nepříznivou životní situaci,“ vysvětlila ředitelka střediska Blanka Brandová. Unipetrol instituci obdaroval už počtvrté.
 
Středisko rané péče v Pardubicích věnuje péči dětem s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením od narození do 7 let věku a poskytuje též materiální i psychickou podporu jejich rodinám.
 
 

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 3 800 lidí.
 
Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz

 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL