Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Zlatá cena pro Paramo
Velikost textu:  A AA
Zlatá cena pro Paramo

18-02-2011  

Modifikovaný asfalt Mofalt SMA 45 Extra z produkce pardubické rafinerie získal Zlatou cenu České stavební akademie za Stavební výrobek – technologii roku 2010.

Pardubice, 18. 2. 2011 – Prestižní ocenění bylo společnosti Paramo uděleno za významnou inovaci technologie výroby, která zajišťuje optimální funkční vlastnosti silničního pojiva Mofalt SMA 45 Extra, zejména vysokou odolnost vůči plastickým deformacím.

„Pojivo s modifikací elastomertním terpolymerem RET je určeno pro vozovky s vysokým dopravním zatížením. tj. dálnice a silnice, městské křižovatky, stoupací pruhy či vozovky na mostech. Mofalt SMA 45 Extra byl aplikován na mnoha významných stavbách, mimo jiné i na Pražském okruhu," vysvětluje Jiří Plitz, vedoucí vývoje paliv a asfaltů Parama.

Soutěžní výrobky a technologie byly ve 3. ročníku soutěže, vyhlášené Českou stavební akademií, hodnoceny na základě dodaných a vystavených soutěžních dokumentací a vzorků. Předseda poroty Petr Syrový společně s ostatními členy poroty posuzovali a hodnotili jejich technické parametry, novost, ekologickou šetrnost a význam uplatnění. Modifikovaný asfalt Mofalt SMA 45 Extra soutěžní podmínky úspěšně splnil.

Zlatou cenu pro Paramo převzal od náměstka ministra dopravy Ivo Tomana vedoucí vývoje paliv a asfaltů Jiří Plitz. Stalo se tak na veřejném vyhlášení výsledků 17. února v Domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 668 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL