Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Zaměstnanci projevili solidaritu
Velikost textu:  A AA
Zaměstnanci projevili solidaritu

16-02-2012  

Pardubický Denní stacionář Slunečnice získal ze sbírky zaměstnanců Parama téměř 15 000 korun.

Pardubice, 16. února 2012 – Sbírka mezi zaměstnanci společnosti Paramo, která patří do skupiny Unipetrol, vynesla pardubickému Dennímu stacionáři Slunečnice téměř 15 tisíc korun. Vybrané peníze poslouží k nákupu vybavení kavárny, ve které budou pracovat klienti stacionáře. V rámci předvánoční sbírky s názvem Splněná přání zaměstnanci skupiny Unipetrol přispívali i na dobročinné organizace v Pardubicích, Mostě a Praze.

„Zaměstnanci ukázali solidaritu a stejně jako celá skupina Unipetrol přispěli k lepší kvalitě života v regionech, kde pracují a žijí. Za to jim patří velký dík," komentoval výsledky vánoční sbírky generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

V období před Vánoci sami zaměstnanci skupiny Unipetrol na intranetu vybrali tři organizace, kterým poté přispěli finančním darem ve sbírce Splněná přání. Každá organizace pocházela z jednoho regionu, kde skupina v rámci České republiky působí – z Ústeckého kraje, Pardubického kraje a z Prahy.

V Pardubickém kraji, kde působí společnost Paramo, vybrali zaměstnanci Denní stacionář Slunečnice, který poskytuje denní péči o mentálně nebo kombinovaně postižené lidi ve věku od 9 do 55 let. Kromě pomoci se zvládáním běžných úkonů probíhají ve stacionáři i vzdělávací, výchovné a terapeutické aktivity, které klientům pomáhají k lepšímu začlenění do společnosti.

Díky penězům ze sbírky Splněná přání bude moci Slunečnice nakoupit vybavení připravované kavárny na Pernštýnském náměstí, ve které budou jako obsluha pracovat mentálně postižení lidé. Cílem tohoto projektu je poskytnout klientům stacionáře smysluplnou aktivizační činnost a možnost získat pracovní návyky.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL