Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Základovým olejů se daří
Velikost textu:  A AA
Základovým olejů se daří

28-07-2011  

Základové oleje z produkce kolínského střediska společnosti Paramo jsou na trhu žádaným artiklem.

Pardubice, 28. 7. 2011 - Z pohledu zpracování olejových hydrogenátů na základové oleje a jejich prodejů byl loňský rok pro kolínské hospodářské středisko společnosti Paramo nejúspěšnější v posledním desetiletí. Čísla prvního pololetí letošního roku jsou pak příslibem ještě lepších výsledků.

„Za prvních šest měsíců roku 2011 bylo prodáno 12,5 kt základových olejů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o 65 %. V případě realizovaných odhadů tak očekáváme meziroční pohyb zpracování olejových hydrogenátů vyšší o 59 % a prodej základových olejů o 68 %," říká Petr Nosál, vedoucí odboru prodeje maziv a speciálních výrobků Parama.

Pardubická rafinerie, respektive její kolínské středisko, zpracovává olejové hydrogenáty dovážené z Unipetrolu RPA Litvínov. Technologický proces je flexibilní a umožňuje výrobu rozličných typů základových olejů v širokém viskozitním rozmezí a s viskozitními indexy, které odpovídají současným požadavkům na formulace vysoce kvalitních moderních maziv.

Firma základové oleje používá nejen pro vlastní mísírny v Kolíně a Pardubicích, kde jejich mísením s aditivy vzniká například motorový olej MOGUL, ale uspokojuje i potřeby trhu. Ukrajina, Itálie, Balkán, Švýcarsko a Německo jsou země, kam Paramo základové oleje prodává. Nedílnou součásti zpracování olejových hydrogenátů je produkce gačů a slackwaxů, které Paramo umisťuje na trzích střední Evropy.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 661 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL