Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  V Paramu cvičný nález nevybuchlé pumy povede k evakuaci
Velikost textu:  A AA
V Paramu cvičný nález nevybuchlé pumy povede k evakuaci

26-06-2012  

Nález nevybuchlé pumy z druhé světové války bude zítra dopoledne námětem taktického cvičení v pardubické rafinerii.

Pardubice, 26. 6. 2012 - Cvičná celopodniková evakuace pro případ nálezu nevybuchlé munice z druhé světové války při plánované stavební činnosti v okolí areálu podniku prověří ve středu 27. června funkčnost mechanismů evakuačních plánů platných ve společnosti Paramo. Zároveň posílí spolupráci hasičů s dispečinkem, ostrahou a zaměstnanci při  řešení případné reálné situace.
Paramo úzce spolupracuje se složkami Integrovaného záchranného systému a podílí se na plnění úkolů. Současně detailně analyzuje zdroje rizik a připravuje havarijní postupy pro případ nálezu munice. „Máme podrobný plán, jak všechny osoby bezpečně evakuovat z rizikové zóny. Funkčnost jeho mechanismů prověříme při chystaném nácviku evakuace. Jedná se o námětové cvičení s modelovou situací nálezu pumy po zahájení prací na výkopech sanačních drenáží v těsném sousedství areálu podniku," vysvětluje Eva Laštovičková.

Nález nevybuchlé munice je hojně diskutovaným tématem v Paramu a v Pardubicích již od konce loňského roku, kdy vešly ve známost chystané sanační práce a stavba křižovatky v blízkosti rafinerie. Důvod k panice není. Nebezpečná situace nemusí nastat, ale přesto nikdo možné riziko nepodceňuje.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL