Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Prodej asfaltů má nově v Paramu na starost společnost Paramo Asfalt
Velikost textu:  A AA
Prodej asfaltů má nově v Paramu na starost společnost Paramo Asfalt

30-01-2012  

Prodej asfaltů k 1. únoru přebírá od Parama její dceřiná společnost Paramo Asfalt.

Pardubice, 30. ledna 2012 – Nově vzniklá společnost již stihla uzavřít dva pětileté kontrakty na dodávky asfaltů se společnostmi Paramo a Unipetrol RPA, v celkové výši 12 miliardy korun.

„Věříme, že vznik společnosti Paramo Asfalt povede ke zvýšení efektivnosti a flexibility v rámci prodejů asfaltů. Hlavní prioritou nové společnosti bude posilovat a dále rozvíjet dobré vztahy se stávajícími zákazníky," říká Milan Kuncíř, generální ředitel společnosti Paramo, a.s.

Společnost Paramo Asfalt bude zajišťovat veškeré obchodní aktivity v oblasti prodeje asfaltů. Tedy obchodovat asfalty nejen ze své domovské rafinérie v Pardubicích, ale i z rafinérií v Litvínově, Trzebinii a Plocku. Paramo ročně  a zobchoduje cca 250 000 t asfaltů s obratem cca 2,2 mld. Kč. Na trhu asfaltů v České republice se tak jedná o největšího dodavatele.

Z celkového prodaného objemu asfaltů tvoří export cca 60 %, a to především do Rakouska, Německa a Polska. Nehledě na obtížnou makroekonomickou situaci má nová dceřiná společnost v plánu zvýšit prodeje v rámci zemí střední Evropy a dalších exportních trhů.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 631 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL