Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo prodalo dceřinou společnost Paramo Asfalt
Velikost textu:  A AA
Paramo prodalo dceřinou společnost Paramo Asfalt

23-10-2012  

Společnost Paramo prodala svoji stoprocentně vlastněnou dceřinou společnost Paramo Asfalt polské společnosti Orlen Asfalt. Kupní smlouva, na základě které Orlen Asfalt získává od Parama stoprocentní podíl ve společnosti Paramo Asfalt, byla slavnostně podepsána zástupci obou firem. Celková cena prodeje byla stanovena soudem jmenovaným znalcem v oboru oceňování a dosáhla hodnoty 116,1 milionu korun.

„Prodej dceřiné společnosti Paramo Asfalt společnosti Orlen Asfalt je součástí procesu restrukturalizace obchodu s asfalty celé skupiny Unipetrol. Na dodávky asfaltů z výroby Parama je uzavřena dlouhodobá smlouva, která garantuje objemy, které bude společnost Paramo Asfalt odebírat," říká Milan Kuncíř, generální ředitel Paramo, a.s.

Prodej společnosti Paramo Asfalt společnosti ORLEN Asfalt je dalším krokem v restrukturalizaci společnosti PARAMO a optimalizaci rafinérských aktiv, jejíž součástí byl převod komerčních aktivit společnosti PARAMO v oblasti asfaltářských produktů do společnosti Paramo Asfalt v lednu 2012. Optimalizace by měla mimo jiné vytvořit synergie a konkurenční výhody díky centralizaci komerčních aktivit s asfalty v rámci zemí střední a východní Evropy, zajistit stabilní a dlouhodobý odběr asfaltářských produktů z litvínovských a pardubických provozů, převést jejich obchodní riziko a zaměřit se na výrobní efektivnost.

Společnost Paramo Asfalt zahájila svoji činnost 1. února 2012 a zajišťuje veškeré aktivity v oblasti prodeje asfaltů z Pardubic a z rafinérií v Litvínově, Trzebinii a Plocku.


UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL