Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo připravilo postupy pro případ nálezu munice
Velikost textu:  A AA
Paramo připravilo postupy pro případ nálezu munice

30-10-2012  

Nález nevybuchlé pumy z druhé světové války bude dnes námětem již druhého taktického cvičení v pardubické rafinerii. Tentokrát pro odpolední směnu.

Pardubice, 30. 10. 2012 - Druhá cvičná celopodniková evakuace pro případ nálezu nevybuchlé munice z druhé světové války při plánované stavební činnosti v okolí areálu podniku prověří v úterý 30. října funkčnost mechanismů evakuačních plánů platných ve společnosti Paramo. Zároveň posílí spolupráci hasičů s dispečinkem, ostrahou a zaměstnanci při řešení případné reálné situace.

Paramo analyzovalo zdroje rizik a připravilo havarijní postupy pro případ nálezu munice. „Máme podrobný plán, jak všechny osoby bezpečně evakuovat z rizikové zóny. Funkčnost jeho mechanismů opětovně prověříme při druhé cvičné evakuaci zaměstnanců, tentokrát z odpolední směny. Jedná se o námětové cvičení s modelovou situací nálezu pumy po zahájení prací na výkopech sanačních drenáží v těsném sousedství areálu podniku," vysvětluje Eva Laštovičková, vedoucí odboru HSE Parama.

Při chystaných stavebních prácích, jejichž zadavatelem a investorem je MF ČR, bude vyhlouben výkop pro drény na čerpání podzemní vody kontaminované ropnými látkami. Toto znečištění vzniklo především na konci druhé světové války, kdy do podloží pronikly ropné látky z rozbombardovaných nádrží. Zemní práce mohou být naprosto bezpečné, jako při nedávné likvidaci ekologické zátěže u Lidlu. „Ale nesmíme zapomenout, že z důvodu několika náletů spojeneckých vojsk na Paramo v roce 1944 může být nevybuchlá munice nalezena kdykoliv," zdůrazňuje Eva Laštovičková z Parama.

Vedení společnosti si je plně vědomo, že případný nález letecké munice je spojen s určitým rizikem. Proto přijalo řadu bezpečnostních opatření, včetně cvičné evakuace, jejichž smyslem je v první řadě ochrana života a zdraví zaměstnanců a samozřejmě i majetku společnosti.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL