Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo pokračuje v obnově skladovacích nádrží
Velikost textu:  A AA
Paramo pokračuje v obnově skladovacích nádrží

19-03-2012  

Pardubická rafinerie přistoupila k rekonstrukci skladovacích nádrží, která má pomoci omezit v hospodářském středisku Kolín průmyslové znečištění.

Pardubice, 19. 3. 2012 - Investiční náklady na projekt činí 12 mil. Kč, 39 % uznatelných nákladů však půjde z dotace fondů Evropské unie prostřednictvím Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí (OPŽP).

Investice zahrnuje i vybudování havarijní záchytné jímky okolo 47 skladovacích nádrží na mísírně olejů. Ty nejsou nyní nijak zabezpečeny, což není v souladu s nejlepší dostupnou technikou pro skladování ropných látek. Projekt současně řeší rekonstrukci a napojení nádrží do systému mísírny olejů, což dovolí zvětšit její skladovací kapacitu. Umožní zároveň i rozšířit stávající sortiment oddělení mísírny olejů. Součástí projektu je také úprava okolních objektů tak, aby odpovídaly požadavkům požárně bezpečnostního řešení stavby.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL