Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo pokračuje v obnově nádrží
Velikost textu:  A AA
Paramo pokračuje v obnově nádrží

09-11-2012  

Společnost obnoví ve svém pardubickém hospodářském středisku do konce letošního roku nádrž na skladování selektivního rafinátu. Investice do projektu představuje cca 5 milionů korun.

Pardubice, 19. 11. 2012 - Stávající skladovací nádrž provozu selektivní rafinace byla uvedena do provozu v roce 1949. Po rekonstrukci bude nádrž selektivní rafinace v souladu s nejlepšími dostupnými technikami BREF pro rafinerie ropy.

Společnost Paramo má na postupnou obnovu nádrží bez havarijních jímek zpracovaný dlouhodobý harmonogram odsouhlasený s odborem životního prostředí Pardubického kraje.

V roce 2010 společnost Paramo dokončila rekonstrukci skladovací nádrže kapalných uhlovodíků. V hospodářském středisku Kolín pak letos zrekonstruovala skladovací nádrže v mísírně olejů a omezila tak riziko průmyslového znečištění.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL