Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo obnovilo skladovací nádrže
Velikost textu:  A AA
Paramo obnovilo skladovací nádrže

18-09-2012  

Společnost Paramo zrekonstruovala skladovací nádrže na mísírně olejů v hospodářském středisku Kolín a omezila tak průmyslové znečištění.

Pardubice, 18. 9. 2012 - Projekt za 12. milionů korun spolufinancovala Evropská unie z prostředků operačního programu Životního prostředí. Paramo získalo dotaci ve výši 39 % uznatelných nákladů.

Investice zahrnovala také vybudování havarijní záchytné jímky okolo 47 skladovacích nádrží na mísírně olejů. Oproti minulosti jsou nyní ropné látky skladovány v souladu s nejlepší dostupnou technikou. „Realizací projektu plní Paramo legislativní požadavky v oblasti životního prostředí," připomíná environmentální význam investice Bohuslav Mokříž, vedoucí oddělení technické podpory kolínského hospodářského střediska Parama.

Veškeré práce na rekonstrukci a napojení nádrží do systému mísírny olejů probíhaly za jejího plného provozu. A právě tato skutečnost byla podle Bohuslava Mokříže při obnově nejsložitější, jako i výkopové práce v místech, kde se nízko pod zemí nachází potrubí a kde jsou čerpadla.

Zakázku na dodavatele rekonstrukce skladovacích nádrží získala ve veřejné soutěži firma KOSS, s níž společnost Paramo podepsala smlouvu loni v říjnu. Práce na realizaci záchytné jímky začaly o měsíc později téhož roku.

Dílo, jehož zásluhou se v Kolíně sníží průmyslové znečištění, zkontrolovali v minulých dnech zástupci Státního fondu životního prostředí České republiky. „Kromě věcné kontroly je zajímalo především plnění podmínek stanovených pro dotační programy. Žádné závady při realizaci projektu kontrola neshledala.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL