Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo investovalo do spolehlivého provozu mísírny olejů
Velikost textu:  A AA
Paramo investovalo do spolehlivého provozu mísírny olejů

29-02-2012  

Společnost Paramo vyměnila řídicí systém mísírny olejů ve svém hospodářském středisku Kolín za nový. Investice do obnovy zařízení činila 6,95 milionů korun.

Pardubice, 29.2. 2012 - Schopnost nového řídicího systému vyrábět oleje v požadované kvalitě, množství a četnosti potvrdil v minulých dnech garanční test. „Původní systém, který dodala francouzská firma Courbon, byl po 15 letech provozu již morálně a techniky zastaralý, začala se projevovat nedostupnost náhradních dílů a náklady na jeho údržbu byly vysoké," vysvětluje důvody investice Bohuslav Mokříž, vedoucí oddělení technické podpory kolínského střediska Parama.

Zakázku na výměnu nového řídicího systému získala ve výběrovém řízení firma Yokogawa a její subdodavatel firma Proteco. Předmětem dodávky byla výměna původního systému za nový se zachováním zařízení polní instrumentace MaR (měření a regulace), elektro a její kabeláž do současných svorkovnic v rozvaděčích v rozvodně a v provozu. Nově byly instalovány kontrolery FCS ( field control station ) s I/O (input/output ) kartami. Dále proběhla výměna systémové a komunikační kabeláže, instalace nových operátorských panelů v provozu atd.

Spolehlivý provoz mísírny olejů prokázal její zkušební provoz, kdy plnila požadavky na výrobu a dodávku finálních olejů na maximum.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL