Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo dodržuje povinnosti uložené zákonem
Velikost textu:  A AA
Paramo dodržuje povinnosti uložené zákonem

07-11-2011  

Pardubická rafinerie udržuje vysokou úroveň prevence závažných havárií. Správné nastavení jejich mechanizmů prokázala integrovaná kontrola.

Pardubice, 7.11. 2011 - Kontrola plnění povinností uložených zákonem o prevenci závažných havárií, která se letos v Paramu ve dnech 2. a 3. listopadu zaměřila na provoz energetiky, proběhla úspěšně.

Provoz energetiky byl v rámci integrované kontroly prověřen nejen z hlediska plnění povinností v oblasti prevence závažné havárie, ale i ochrany životního prostředí, bezpečnosti práce a požární ochrany. Krajská hygienická stanice přezkoumala dodržování platné legislativy už s předstihem, a to 1. listopadu 2011.

„Paramo vysokou úroveň prevence závažné havárie udržuje tak, jak byla nastavena v minulosti. Dílčí neshody a doporučení řešíme v uložených termínech," podotýká Eva Laštovičková, vedoucí odboru životního prostředí pardubické rafinerie.


PARAMO, a.s., člen skupiny UNIPETROL/PKN ORLEN, zpracovává ropu na rafinérské a asfaltářské výrobky a dále i na mazací a procesní oleje, včetně výrobků navazujících a pomocných. Rafinérie nakupuje a zpracovává olejové hydrogenáty a hydrokrakáty. Získané meziprodukty využívá při výrobě základových a mazacích olejů s velmi nízkým obsahem síry. Společnost zaměstnává 661 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL