Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Mimořádná situace ve společnosti Paramo
Velikost textu:  A AA
Mimořádná situace ve společnosti Paramo

03-04-2013  

Jednorázový únik čpavku byl okamžitě zlikvidován, měřením koncentrace čpavku v okolí závodu nebyl zaznamenán jeho výskyt

Pardubice, 3. dubna 2013 Dnes v ranních hodinách došlo v rámci kolínského závodu Paramo k úniku čpavku menšího rozsahu do ovzduší. Zaměstnanci závodu byli okamžitě informováni místním rozhlasem a preventivně došlo k evakuaci administrativní budovy. Díky rychlému zásahu HZS Paramo a kolínských hasičů byl únik zachycen v rámci areálu závodu. Zdroj mimořádné situace byl lokalizován a v současnosti již k úniku čpavku nedochází. Nyní prováděná měření v okolí závodu nezaznamenávají jeho výskyt.

O nastalé situaci byly informovány všechny dotčené instituce. Okolnosti, za kterých došlo k úniku, jsou v současné době předmětem šetření.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 549 lidí.

Kontakt:
Mikuláš Duda
Manažer tiskového oddělení, UNIPETROL, a.s.
telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520
e-mail: mikulas.duda@unipetrol.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL