Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Funkčnost zrekonstruované technologie prověří zkušební provoz
Velikost textu:  A AA
Funkčnost zrekonstruované technologie prověří zkušební provoz

15-11-2012  

Systém hydraulické ochrany podzemních vod v Paramu prošel rekonstrukcí.

Pardubice, 15. 11. 2012 - „Funkčnost obnovené technologie v náročných zimních klimatických podmínkách prověří její zkušební provoz, který byl zahájen právě dnes," sděluje Martin Březina, specialista pro staré ekologické zátěže Parama.

Systém hydraulické ochrany podzemních vod (HOPV) proti rozšíření znečistění mimo areál společnosti a k jejich sanaci provozuje Paramo již od roku 1992. Základním úkolem této technologie je vytvoření takových spádových poměrů podzemních vod, aby nemohlo dojít k šíření ropných kontaminátů mimo oblast jeho výskytu a odčerpávání ropných uhlovodíků z hladiny podzemních vod.

„Účinnost sanačního systému za dvacet let provozu výrazně poklesla. A to byl také důvod, proč Ministerstvo financí ČR v roce 2011 podepsalo s firmou Geotest smlouvu na rekonstrukci a posílení základního prvku sanace starých ekologických zátěží," připomíná specialista pro staré ekologické zátěže Parama.

Vlastní investiční akce trvala od února do října letošního roku a zahrnovala demontáže původních konstrukcí, regeneraci a kompletní výměnu technologie šesti sanačních vrtů včetně potrubí a elektroinstalací. „Práce probíhaly za plného provozu HOPV a výrobních oddělení, což kladlo vysoké nároky na koordinaci činností a zajištění bezpečnosti práce," podotýká Martin Březina z Parama.

Celkově zrekonstruovaná hydraulická bariéra (vrty a drény) zabrání šíření kontaminace horninovým prostředím do okolí areálu společnosti Paramo. Zároveň zvýší efektivnost sanačního čerpání podzemních vod a ropných uhlovodíků.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL