Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Finanční ztráty z reklamací výrobků Paramu klesají
Velikost textu:  A AA
Finanční ztráty z reklamací výrobků Paramu klesají

05-09-2012  

Společnost nezaznamenala v prvním pololetí letošního roku na své výrobky ani jednu stížnost či reklamaci zákazníků.

Pardubice, 5. 9. 2012 – K produkovaným objemům a širokému portfoliu cca 500 výrobků eviduje společnost Paramo v posledních letech jen minimální počet reklamací. Za prvních šest měsíců stávajícího roku nemusela dokonce řešit žádnou stížnost ze strany svých zákazníků, čímž prokázala na trhu vysokou a stabilní úroveň svých výrobků.

„Základ kvalitních výrobků spočívá v používání kvalitních vstupních surovin. Při jejich dodání do Parama je nepřebíráme jen na základě předloženého osvědčení o kvalitě, ale každou vstupní surovinu sami kontrolujeme v oddělení kontroly jakosti. Naučili jsme tak naše dodavatele postupovat Paramu pouze kvalitní suroviny," říká vedoucí odboru vývoje a kontroly jakosti Jan Pavlík s dovětkem: „Vstupní kontrolu ani teď nepodceňujeme, provádíme ji stále intenzivně. Řídíme se heslem - důvěřuj, ale prověřuj. Důležitějším prvkem v systému kontroly jakosti je intenzivní mezioperační kontrola. Díky ní lze předcházet opravám, které stojí čas a samozřejmě peníze."

Systém intenzivní vstupní, mezioperační a výstupní kontroly byl v Paramu zaveden v roce 2008. K dlouhodobě nízkým finančním ztrátám z reklamací přispívá i úzká součinnost mezi podnikovými odděleními, tj. kontroly jakosti, vývoje a obchodně technickým servisem.

V minulých letech mezi nejčastější reklamované produkty patřila průmyslová maziva a asfaltové výrobky. Zatímco v roce 2007 firma řešila celkem 27 reklamací, z nichž uznala 9, v loňském roce se zabývala celkem jen šesti a uznala jednu. „K neopodstatněným reklamacím dochází z důvodu nesprávně zvoleného produktu zákazníkem či špatné aplikace výrobku. V případě relevantní reklamace Paramo okamžitě hledá její příčiny a přijímá nápravná opatření, aby se situace neopakovala," uzavírá Jan Pavlík z Parama.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby. a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
Tisková mluvčí
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL