Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Olga Roučková z MOGUL RACING TEAMu je mistryní světa!
Velikost textu:  A AA
Olga Roučková z MOGUL RACING TEAMu je mistryní světa!

14-08-2018  

Na 15. ročníku maďarské soutěže Hungarian Baja vybojovala Olga Roučková v ženské kategorii čtyřkolek první místo, a tak nad hlavu vyzdvihla historicky první Mistrovský titul pro Českou Republiku ze Světového podniku. V celkovém pořadí mužů jí patří 6. příčka.
 
Napínavý závod se odehrával 10. a 11. srpna 2018 u maďarského města Veszpém nedaleko Balatonu a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo nebývale obtížné podmínky závodu zvládne nejlépe.
 
Terén byl během pátečního prologu velmi prašný, což Olze vyhovovalo rozhodně více než bahno, které trať zaplavilo po apokalyptické průtrži mračen. „Nejen že trpí technika, ale pro čtyřkolky je bahno noční můrou. Jakmile vletíte do vody, všechna stříká na vás, nevidíte, jste promočení na kost a do toho se kloužete do všech stran. V závodě jsem se několikrát brodila ve vodě po řídítka nebo vytahovala čtyřkolku z bahna,“ líčí dramatické okamžiky Olga.
 
Poté, co mnozí jezdci plavali vedle svých strojů, se pořadatele rozhodli druhou část závodu zkrátit. "Když jsem potkala v jedné kaluži Thor Riders tým, kteří svou bugynu utopili a museli z kabiny ven do studené vody po pás, mi do smíchu moc nebylo,“ uvádí Ollie. „Navíc jsme se po první sobotní SS dozvěděli smutnou zprávu od týmu AMY motorsport, že se vinou technické závady vznítila čtyřkolka Františka Macháčka. I přes veškerou snahu jezdců, hasičů i kolemjedoucích, se čtyřkolku bohužel nepodařilo uhasit. František naštěstí vyvázl bez újmy na zdraví," dokresluje Olga nepříjemnou událostí obtížnost závodu.
 
"V titul - a navíc světový - jsem ani v nejmenším nedoufala, po protrápeném Španělsku sem si moc šancí nedávala. A úplně popravdě mi význam medaile došel až poté, co mi gratulovali fanoušci k titulu Mistryně světa. Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří mi pomohli a stáli při mě, od sponzorů po fanoušky a rodinu. Asi to bude znít jako klišé, ale letošní sezona je sezonou snů, po 3. místě na Dakaru si vezu domů další absolutní bombu, a to je práce celého týmu a vás všech!" s dojetím líčí Olga Roučková.
 
Zmíněné potíže na španělském šampionátu Baja Aragon byly dány technickými problémy, kvůli kterým nakonec Olga obsadila 4. místo v ženské kategorii čtyřkolek. Ve Španělsku se naopak dařilo našemu dalšímu ambasadorovi Martinu Macíkovi, který v kategorii kamionů vybojoval 2. místo.
 
Olga Maďarsko 1.jpg

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL