Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo inovuje sortiment olejů a plastických maziv
Velikost textu:  A AA
Paramo inovuje sortiment olejů a plastických maziv

12-02-2013  

Společnost rozšířila své produktové portfolio o nové produkty.

Pardubice, 12. 2. 2013 – Vývojáři společnosti úspěšně dokončili vývoj nové obráběcí kapaliny EOPS 3030 s obsahem syntetických esterů a vysokotlakých přísad pro náročné dokončovací operace a obrábění vysoce legovaných ocelí.

V odpověď na stále přísnější požadavky v oblasti životního a pracovního prostředí výzkumníci vyvinuli výrobek PARAMO SYNT 300. Tato vysoce výkonná kapalina, u které budou právě nyní zahájeny aplikační testy, se vyznačuje minimálním vlivem na obsluhu zařízení. Zajímavou novinkou je také separátor do krystalizátorů kontinuálního odlévání oceli SEPAR STEEL. Dále i nízkoviskózní separátor na složité odlitky betonu SEPAR LITE vyznačující se dobrou biologickou odbouratelností.

Neméně významné jsou také nově zavedené konzervační prostředky. Pro dočasnou konzervaci železných i neželezných kovů skvěle poslouží KONKOR 330, kdy hlavním mechanizmem konzervace je tvorba voskové bariéry. Středně až dlouhodobou dočasnou konzervaci především železných slitin pak spolehlivě zajistí KONKOR 350 vytvářející voskový film.

S pozitivními výsledky proběhla také ověřovací výroba u turbínových olejů s novým nesilikonovým odpěňovačem. U cílového spotřebitele byl úspěšně otestován i nedávno vyvinutý výkonný tvářecí olej PRESS 80B s nízkou pěnivostí. Novinky doplnily také sortiment řezných olejů. K nově zavedeným náleží například PARAMO CUT  OC UNI. Pozornosti zákazníků neušly ani vylepšené kalicí oleje.

Inovace se týkají také plastických maziv, a to i v protikorozních vlastnostech. Konkrétně se jedná o plastické mazivo pro kloubové řetězy motocyklů, čímž byly splněny požadavky zákazníka exportujícího své výrobky po celém světě, zejména však do USA. Vývojářům Parama se podařilo rovněž úspěšně změnit složení biologicky odbouratelných plastických maziv MOGUL EKO OK a MOGUL EKO V. A to tak, že i přes přísnější legislativní požadavky zůstaly oleje biologicky rozložitelné, přičemž si zachovaly dostatečnou oxidační stabilitu.


PARAMO, a.s., je producentem asfaltářských výrobků a mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Historie společnosti sahá do roku 1889. V současnosti je Paramo součástí Unipetrolu, přední české skupiny podnikající v oblasti zpracování ropy a petrochemické výroby, a patří i do rodiny nadnárodního uskupení PKN Orlen. Paramo je stoprocentním vlastníkem společnosti s ručením omezeným Mogul Slovakia, která se zabývá nákupem a prodejem olejů a maziv. Společnost zaměstnává 600 lidí.

Kontakt:
Jana Iovlevová
PARAMO, a. s.
Mobil: 736 507 439
E-mail: iovlevova@paramo.cz​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL