Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  MOGUL RACING TEAM do poslední rychlostní zkoušky držel skvělé druhé místo
Velikost textu:  A AA
MOGUL RACING TEAM do poslední rychlostní zkoušky držel skvělé druhé místo

18-06-2019  

Výborný výkon MOGUL RACING TEAMU na Rally Hustopeče překazila technická závada na převodovce v poslední 10 RZ. Honza Černý tak ztratil 2. místo a krásný výsledek. Bohužel i to je motorsport!
 
Posádka Jan Černý a Petr Černohorský nebude na Rally Hustopeče vzpomínat příliš v dobrém. Přitom stačilo málo a bylo by to přesně naopak! Skvěle rozjetý závod a hodně reálné umístění na druhém a možná i prvním místě však překazily dva zásadní problémy. "Nemám slov, sice tohle k závodům patří, ale už by se nás ta smůla mohla pustit," znělo od Jana Černého chvíli po závodech.
 
Černý s Černohorským do letošních Hustopečí vstoupili skvěle. První rychlostní zkoušku vyhráli a po odjetí druhé se stále drželi v čele. "Po první RZ jsme měli velkou radost, že se nám tak povedla.
 
Před závěrečnou sobotní rychlostní zkouškou byl nejlepší letošní výsledek na dosah. V té době však už Černý příliš klidnou hlavu mít nemohl. "Slyšeli jsme, že nám na první ze třech posledních rychlostních zkoušek v autě něco prasklo, ale doufali jsme, že to vydrží, i když se to pořád zhoršovalo. Jenomže v poslední RZ jsem nejprve trefil kámen, kterému se nešlo vyhnout, takže jsme udělali defekt, který jsme navíc museli řešit výměnou kola ještě na trati. V tu chvíli pro nás sice závod úplně nekončil, ale ztratili jsme několik minut. Vzápětí jsme museli odstoupit, protože nám asi pět kilometrů před cílem už nadobro odešel diferenciál, který nás trápil od předchozích kilometrů.  
 
Děkujeme našim fanouškům za úžasnou podporu a doufáme i kvůli nim, že na dalších závodech už pro ně vybojujeme větší úspěch. Snad se nás konečně ta smůla pustí!" uzavírá Jan Černý letošní Hustopeče s velkou prosbou někam směrem nahoru.
« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL