Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Paramo podporuje mladé talenty v oblasti chemie
Velikost textu:  A AA
Paramo podporuje mladé talenty v oblasti chemie

04-12-2017  

​Společnost Paramo, a.s. se stala generálním partnerem celostátní soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejím cílem je představit chemii jako zajímavý a přitažlivý obor, který nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. Do letošního ročníku soutěže, která je držitelem prestižního ocenění Klubu zaměstnavatelů, se zapojilo již více než 5 000 žáků ze 158 základních škol.
 
Jednou z kategorií, ve které mohou mladí chemici poměřit své znalosti i praktické dovednosti, je soutěž jednotlivců. Třicet nejúspěšnějších řešitelů se probojuje do regionálního finále, které se uskuteční 18. ledna 2018 v laboratořích SPŠCH Pardubice.
 
Na schopnosti týmové spolupráce je založena kategorie soutěž projektů.foto65 - na výšku.jpg Letošní téma nese název Automobil očima chemika. Kolektivy tříd si vyberou libovolný námět z oblasti automobilového průmyslu a pod vedením svých učitelů jej zpracují z pohledu chemika. Vybraní zástupci tříd přijedou 7. února 2018 představit svůj projekt do Pardubic.
 
Výsledky všech soutěžních kategorií budou vyhlášeny 4. dubna 2018 v pardubickém ABC klubu. Akce bude mít charakter zábavného odpoledne s přitažlivým doprovodným programem a všichni účastníci regionálního finále i členové projektových týmů se mohou těšit na hodnotné ceny. „Oblíbenost Mladého chemika je dána nejen jeho zábavným pojetím, ale také velmi atraktivními cenami, které naděluje soutěžícím. Za to bychom rádi poděkovali všem jeho partnerům, bez jejichž podpory by to nebylo možné,“ podotýká Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která klání organizuje.
 
Vyhlášením výsledků pardubického regionálního kola ale Mladý chemik ještě nekončí. Vyvrcholením soutěže bude celostátní finále jednotlivců, které 12. června 2018 pořádá Fakulta chemicko-technologické Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. Zde se utká čtyřicet nejúspěšnějších žáků ze všech koutů republiky o titul krále mladých chemiků pro rok 2018.
 
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL