Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Úspěšný víkend pro MOGUL RACING TEAM na Rally Bohemia
Velikost textu:  A AA
Úspěšný víkend pro MOGUL RACING TEAM na Rally Bohemia

04-07-2017  

​Rally Bohemia je považována za jednu z nejslavnějších automobilových soutěží v České republice a právě na téhle rally se podařilo dosáhnout skvělého výsledku posádce Jan Černý – Petr Černohorský. V rámci toho podniku také znovu usedl za volant Roman Kresta, který dokázal, že je stále skvělý jezdec a hlavně, že má neustále obrovskou základnu fanoušků.
 
Jan Černý na stupních vítězů
 
Jan Černý se svým spolujezdcem Petrem Černohorským vstoupili do Rally Bohemia vyhranou úvodní rychlostní zkouškou, která vedla ulicemi Mladé Boleslavi. I v následujících testech si posádka MOGUL ŠKODA ACA Racing týmu vedla v silné konkurenci skvěle a v průběhu první etapy si vybojovala poměrně slušný náskok na třetím místě výsledkové listiny.
 
Ani ve druhé etapě ale počasí soutěžním jezdcům nedopřálo klid a některé rychlostní zkoušky byly mokré, jiné zase zcela suché. Honza Černý s Petrem Černohorským museli i ve druhé etapě hodně bojovat, aby udrželi za svými zády mohutně zrychlující soupeře, kteří se v jednu chvíli dostali až na rozdíl pouhých šesti vteřin.
 
V cíli Rally Bohemia ale byla nakonec posádka Škody Fabia R5 klasifikována na třetím místě, což je vzhledem k silné konkurenci jednoznačný úspěch. Jan Černý s Petrem Černohorským si tak z Mladé Boleslavi odvážejí cenné body, kterými si upevnili svoji průběžnou třetí pozici v hodnocení šampionátu TrueCam mistrovství České republiky v rally. „Je to skvělý pocit, že se nám podařilo uhájit třetí místo, a letos tak potřetí stojíme na stupních vítězů vedle Vaška Pecha a Honzy Kopeckého, které považuji za hodně silné soupeře. Velmi mě motivoval výkon Romana Kresty, který ukázal, že špičkový jezdec, jakým on je, jezdit nezapomíná.  Děkuji celému týmu, že odvedl skvělou práci, všem partnerům, kteří nás podporovali a hnali dopředu, a hlavně Petrovi, že odvedl parádní výkon, na který jsem se mohl spolehnout. Bedna na Bohemce má pro mě velkou cenu a jsem rád, že se nám znovu podařilo dostat se mezi tři nejrychlejší. Těším se na Barumku, která následuje v českém mistrovství“, hodnotí Rally Bohemia jezdec týmu Jan Černý.
 
ÚVODNÍ FOTO - cerny_bohemia_8.jpg

Zástupy fanoušků vítali Krestu zpět
 
Roman Kresta před třemi lety ohlásil konec své závodní kariéry. Teď všem dokázal, že je stále skvělý jezdec a hlavně, že má neustále obrovskou základnu fanoušků. Roman Kresta se vrátil na horké sedadlo a s Fabií R5 vyrazil na tratě letošního ročníku Bohemia rally.
 
„Už před rokem jsem dostal nabídku od společnosti PARAMO, jestli bych chtěl startovat na vybraných závodech českého šampionátu. Pochopitelně jsem přikývl, ale v té době jsem měl tolik práce, že to prostě nešlo. Konečné rozhodnutí přišlo letos koncem dubna a jsem moc rád, že nám společnosti MOGUL a BENZINA umožnily start na Bohemia rally a mé domácí Barumce“, vysvětluje Roman Kresta.
 
Roli navigátora převzal po rehabilitujícím Petru Grossovi zkušený spolujezdec Petr Starý. Tříletá pauza znamená v rally velký handicap, obzvláště v případě nejrychlejších posádek. Celý MOGUL Racing Team proto s napětím očekával, jestli bude Roman stačit tempu naší domácí špičky. Vítězstvím ve čtvrté rychlostní zkoušce Roman dokázal, že to za volantem stále umí, a že s ním musí konkurence počítat. V předchozím testu sice ztratil, protože po startu úvodních posádek začalo silně pršet. Minutovou ztrátu nebylo možné dohnat, ale časy jednotlivých testů odpovídaly nejrychlejším posádkám. S celkovým pátým místem v absolutním pořadí je tak Roman spokojený.
 
„Užili jsme si krásný víkend. Upřímně děkuji všem fanouškům, partnerům, našim mechanikům a celému MOGUL Racing Teamu,“ říká Roman Kresta a Petr Starý dodává: „Já moc děkuji Romanovi a celému týmu za perfektní víkend, splnili jsme vlastně vše, co jsme si řekli před závodem. Jsem moc rád, že při dobré volbě pneumatik jsme drželi tempo s nejrychlejšími posádkami. S Romanem jsme si to chtěli hlavně užít a potěšit fanoušky. A to se nám, myslím, povedlo dokonale.“
 
Rally Bohemia (5).jpg 
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL