Jste zde: paramo.cz > CS/  Média/  Tiskové zprávy/  Dakarské zápisky I: Macháček skončil, Klymčiw stoupá pořadím
Velikost textu:  A AA
Dakarské zápisky I: Macháček skončil, Klymčiw stoupá pořadím

06-01-2017  

Nejnáročnější rallye světa včera pokračovala 4. etapou dlouhou 521 kilometrů ze San Salvadoru de Jujuy do Tupizy. Závodníci za sebou tak nyní mají asi třetinu předpokládané trati a někteří již nyní vědí, že do cíle nedojedou. Bohužel se to týká i Josefa Macháčka, pro kterého to byl možná poslední dakarský závod kariéry.
 
Pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček z Barth Racingu se musel vzdát průběžného šestého místa průběžného pořadí kvůli vykloubenému ramenu a poraněné noze. Do nemocnice jej po nehodě dokonce transportoval vrtulník, ale podle týmu Barth Racing by devětapadesátiletý jezdec měl být v pořádku. Barvy týmu i Mogulu tak bude v závodě čtyřkolek hájit už jen Zdeněk Tůma na průběžném devatenáctém místě.
 
Dařilo se naopak Ondřeji Klymčiwovi, který ve čtvrté etapě dojel na 21. místě a nyní mu patří celkové 14. místo. David Pabiška z Barth Racingu v současnosti jede na 50. pozici a jeho kolega Rudolf Lhotský na 102. místě.
 
Jezdce v kategorii kamionů Martina Macíka z týmu Big Shock už od začátku Dakaru sužovaly horečky a viróza postupně zachvátila i další členy týmu. Přesto trojice Macík, Mrkva a Tomášek zatím figuruje na 19. místě se ztrátou asi dvě a tři čtvrtě hodiny na vedoucího jezdce.
 
Už dnes čeká na závodníky další etapa z Tupizy do Orura dlouhá 692 kilometrů.
 
Dakarské zápisky I.png

 
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL